psihičko zlostavljanje učenika

PostPostao/la Narcisa » Uto lis 16, 2007 3:52 pm

Jel vam se tuže djeca da ih pojedini nastavnici iz neodređenih razloga maltretiraju,ponižavaju i omalovažavaju? Ja sam konkretno imala velikih problema u osnovnoj školi, a bila sam uvijek mirna i tiha na satu, niti sam kome odgovarala,niti vrijeđala nastavnike,a i bila sam odlična učenica,ali teškom mukom. Pojedini nastavnici su me tako bili uzeli na zub da je to ne moguće, do 6. razreda sam svaki dan,ali svaki dan povraćala i plakala prije škole od straha. Iskreno sam umirala od straha od pojedinih nastavnika,jako mi je žao što takve beskrupulozne, licemjerne i ne dovoljno školovane osobe tlače djecu i dalje,samo ne znam kako vam djeca to priopćavaju,na žalost ja nisam bila jedina koju su tako zlostavljali, ali bili smo u manjini. Tako malom djetetu ne treba takva vrsta tlačenja, upravo onda kad se razvija psihički, htjela sam samo obratiti pozornost na ovo, jer vjerujte mi,ima podosta godina kako sam izašla iz te škole a i dan danas imam problema sa nesigurnošću,koju su mi oni usadili, i noćne more jako često.Žalosno je kakvi ljudi (ako ih tako možemo nazvati), po meni-monstrumi, rade u toj školi i tlače i maltretiraju vašu djecu bez ikakvih razloga. Nažalost i dalje sam imala takvih situacija (u srednjoj školi),ali ni upola tako često, valjda što sam starija pa me više nisu mogli tako preplašiti i uvrijediti kao maloj djevojčici. Porazgovarajte sa svojom djecom i zauzmite se za njih,jer ako nitko ništa ne poduzme to neće nikada prestati.
Narcisa

PostPostao/la Narcisa » Sub stu 03, 2007 4:14 pm

Znate kako, neću imenovati ni roditelje , a niti nastavnike, ali evo situacije, ja, koja sam stvarno učila, i ubijala se učeći, učila sam i previše, jer ja jednostavno od straha nebi smjela doći u školu a da nešto ne znam, da bi ja dobila 5 iz nekog testa i još dvoje ili troje učenika (od uglednih roditelja) ,njima bi se upisala ta petica i još dvije sa strane, a mene bi se 4 godine (od 5.-8. razreda) za svaku peticu prozvalo pred ploču i tjeralo da priznam od koga sam prepisala, što naravno nisam,i branila sam se, sve dok me nebi ispitali u potpunosti, i tako svaki test, i onda bi mi teškom mukom upisali tu peticu, a kraj nje tri trojke, za koje bi ja saznala tek kada bi mama došla sa ocjenama kući i pitala me otkud mi, pojedini roditelji su bili jako dobro sa prof. pa bi npr. na kraju osmog razreda, jednom učeniku da bi uspio upisati željenu srednju školu iz 3 predmeta bile zaključene petice,iz kojih je imao ocjene ni za 3 !? i to sam ja svojim očima vidjela, a znate kako to ide, tatica kupi litru štoka i evo ga, sa trojke na peticu. Nikada me to nije diralo, ali ti učenici su bili prosti, beobrazni, bježali sa nastave,raskalašeno se ponašali i eto na kraju im se posluži na pladnju petica, a ja sam pri kraju školske godine odustala od petica,pa sam iz pojedinih predmeta na testovima namjerno pisala za 4 iako sam znala sve, jer nisam mogla više trpiti to zlostavljanje. Žao mi je djece jer nitko to nije zaslužio, poduzmite nešto za svoju djecu,jer ovo što sam ja doživjela nebi niti najgorem neprijatelju poželila
Narcisa

PostPostao/la Narcisa » Sri stu 21, 2007 8:47 pm

žalosno je što apsolutno nitko ne reagira na ovo, ali to je istina i samo radite zlo svojoj djeci time što ignorirate takve stvari, mislim svaka čast i daj bože da se to više ne radi,ali ne brinite se toga ima, i biti će uvijek,ja znam da ja sigurno nikada neću dopustiti da netko mojem djetetu ruši samopouzdanje, da mu prijeti,ili mu se ruga i sramoti ga pred cijelim razredom, i bude li se to događalo i dalje nakon mojeg posjeta i prijetnje neću odustati dok ne dobije otkaz i dok ne budem uvjerena da se neće više nikada zaposliti u školi, ne samo u b.g nego bilo gdje u svijetu.
Narcisa

PostPostao/la hopret » Čet stu 22, 2007 8:21 am

Babogredeska škola u tome prednjači, to jedino može spriječiti šef, ali kakva mačka takvi i mačići
hopret

PostPostao/la drusa » Čet stu 29, 2007 2:32 am

Svraka je zakon!
drusa

PostPostao/la Narcisa » Čet stu 29, 2007 10:36 am

Eeee dragi moji....ta ista svraketina,,koja nema svoje djece,niti muža, pa ni nema nikakvog osjećaja prema djeci, niti se zna ponašati, je mene 4 godine mučila i maltretirala, zakidala me za ocijene i ponižavala. Rekla je meni da ja kod nje ne smijem i ne mogu imati 5 ne znam kako da naučim. A najbolje sam povjest i zemljopis znala u razredu sa još 2 učenika. Oni bi pokupili petice i bravo, a ja bi morala odgovarati cijelo gradivo, biti ponižavana i ispljuvana pred cijelim razredom, da bi mi se na kraju teške ruke unijela ta petica a sa njom još 3 trojke. Super je ona,nema šta,prema onima koji su joj ljubimci. I ljudi,ajde nemojte biti licemjerni. Uvijek je bilo i uvijek će biti ljubimaca, pa čak i oni koji nisu to zaslužili, na temelju prezimena ili možda dobrih odnosa između staraca i nastavnika. Čujem da su Šilji kuću valjda izmaljali sa naftom, svaka čast tko god da se usudio. Nije baš neki pristup,jer tako se ništa neće riješiti, ali bar mi je drago da se neko usudio suprotstaviti toj šokačkoj svinji. Dragi bože,taj para oblake sa svojom uzdignutom nosinom. Čini mi se da misli da je bezgrešan i da će biti uzvišen među bogove a ne vidi svoja sranja i svoje prljavo rublje. Taj je uzeo sebi u ruke da udara djecu po školi,,,,,ljudi haaaaaaaalllllllllllooooooooooooo pa dali ste vi normalni, ja ne znam kako je moguće da takav poremećni idiot radi u školi sa djecom. Hej,,,osim što ih psihički maltretira,još ih i udara redom. Šta nije uhvatio onog svoga kradljivca i mafijaša pa ga pošteno isprebijao nego udara tuđu djecu? Pa da na moje dijete digne ruku ja bi ga strapala doživotno u zatvor ili u grob.
Narcisa

Sljedeće

Vrati se na: Trač