Načelnik i zamjenik u sukobu interesa "RASPAD KOALICIJE"

Stranke, općinska vlast, izbori...

PostPostao/la xyxy » Ned stu 14, 2010 6:18 pm

ako je taj bio-plin toliko atraktivna ideja, eto mu g. Jurila sa suvom lovom pa nek se udruže...
xyxy

PostPostao/la FALKON 2 » Pet stu 19, 2010 7:49 pm

xyxy napisao:ako je taj bio-plin toliko atraktivna ideja, eto mu g. Jurila sa suvom lovom pa nek se udruže...

sa ovim se slažem i potpisuje, i riješen problem sela pošto obadvojica želu "dobrobit" selu pa tako mogu riješiti obadvojica svoje probleme
FALKON 2

PostPostao/la mracni » Sub stu 20, 2010 7:57 pm

FALKON 2 napisao:
xyxy napisao:ako je taj bio-plin toliko atraktivna ideja, eto mu g. Jurila sa suvom lovom pa nek se udruže...

sa ovim se slažem i potpisuje, i riješen problem sela pošto obadvojica želu "dobrobit" selu pa tako mogu riješiti obadvojica svoje probleme

Pa sa čime se ti slažeš kad nemaš pojma što obuhvaća program bio-plin, prvo riješili bi se govana u selu,drugo mogli bi prodati višak poljoprivrednih proizvoda, treće imali bi korist svi koji su uključeni u program.
Kad već ideš na taj internet otiđi na stranicu " Bio-plin" pa se malo informiraj a ne ovako pišeš gluposti.
Zbog takvih kao ti ovo naše prekrasno veliko selo još uvijek nema sportsku dvoranu.
Čuo sam da je nedavno bio pokušaj dogovora oko gradnje školske dvorane i da nije postignut koncezus za istu, pa zar nije sramota da pojedinci miniraju i najosnovniju stvar koja je trebala davno biti u našem selu.

Sramota !
mracni

PostPostao/la mato čivić » Sub stu 20, 2010 10:59 pm

mracni napisao:
FALKON 2 napisao:

Pa sa čime se ti slažeš kad nemaš pojma što obuhvaća program bio-plin, prvo riješili bi se govana u selu,drugo mogli bi prodati višak poljoprivrednih proizvoda, treće imali bi korist svi koji su uključeni u program.
Kad već ideš na taj internet otiđi na stranicu " Bio-plin" pa se malo informiraj a ne ovako pišeš gluposti.
Zbog takvih kao ti ovo naše prekrasno veliko selo još uvijek nema sportsku dvoranu.
Čuo sam da je nedavno bio pokušaj dogovora oko gradnje školske dvorane i da nije postignut koncezus za istu, pa zar nije sramota da pojedinci miniraju i najosnovniju stvar koja je trebala davno biti u našem selu.

Sramota !

Bioplin je plinovito gorivo koji se dobiva anaerobnom razgradnjom ili fermentacijom organskih tvari, uključujući gnojivo, kanalizacijski mulj, komunalni otpad ili bilo koji drugi biorazgradivi otpad. Sastoji se uglavnom od metana i ugljikovog dioksida. U budućnosti bi mogao biti važan izvor energije (energetika).
Bioplin tj. smjesa plinova u kojoj je većina metan može se dobiti od svake biomase. Biomasa je sva organska tvar nastala rastom bilja i životinja. Od svih obnovljivih izvora energije, najveći se doprinos u bližoj budućnosti očekuje od biomase. Svake godine na zemlji nastaje oko 2.000 milijardi tona suhe biomase. Za hranu se od toga koristi oko 1,2%, za papir 1%, i za gorivo 1%. Ostatak, oko 96% trune ili povećava zalihe obnovljivih izvora energije. Od biomase se mogu proizvoditi obnovljivi izvori energije kao što su bioplin, biodizel, biobenzin, (etanol ) a suha masa se može mljeti u sitne komadiće pelete, koji se mogu spaljivati u automatiziranim pećima za proizvodnju topline i električne energije.
Da nevodimo polemiku o tome što je bio plin. Naravno da i o tome postoje različite studije i mišljenja kako na utjecaj na okoliš tako i na opravdanost proizvodnje ovisno o tome koji lobi naručuje studiju ili govori o tome. Također postoji i činjenica da bi se velikim brojem pogona za proizvodnju (izuzmemo li farme i otpad od kanalizacije) bioplina iz biomase potaknio ljude na proizvodnju biomase, a samim time bi se zbog velike gladi čovječanstva za energijom i profitom smanjivale obradive površine i proizvodnja hrane koja bi u tome slučaju bila preskupa. Da se razumijemo u svakom slučaju podržavam bilo koju incijativu koja bi nešto pokrenula sa mrtve točke u ovome selu.

Mracni dobro si informiran. ostalo neželim komentirati i polemizirati na temu dvorane. Jedino znam da je napravljen idejni projekat koji još nema lokacijsku dozvolu, a ako bude pameti i volje trebala bi izgledati ovako kao u srednjoj školi u Osijeku (skoro isti projekt)

unutrašnjost: Slika Slika

fasada: Slika Slika
mato čivić

PostPostao/la xyxy » Ned stu 21, 2010 8:57 am

neki su ovdje pomiješali kruške i jabuke

1. nemate pojma iz kojih je pobuda dotični gospodin pokrenio "bio-plin" akciju
2. bio-plin je neprofitno postrojenje
3. nadam se da to postrojenje ne bi bilo u mojoj blizini jer ne bih volio kolone đubreta pored kuće
4. govna će riješiti kanalizacija, onakva kakva se gradi u gradištu, bošnjacima, cerni...
5. ne znam zašto sam ja kriv što nema dvorane kao što ju imaju ???...zapravo koje selo ju nema, vjerovatno prkovci, možda jaruge...
6. bio bih veoma glup kad ne bih podržao nešto što će poskupiti hranu (moju proizvodnju), u najmanju ruku...
7. nemam čast biti seoski dužnosnik sa svim privilegijama, primanjima, ovlastima i obavezama, nego sam obični glasač koji može srat i prosipat se do mile volje
8. ...
9. svaku navedenu točku bih mogao nadugačko obrazložiti
xyxy

PostPostao/la FALKON 2 » Ned stu 21, 2010 9:43 am

Mračni očigledno si ti slabo bio informiran oko stvarnih planova bio plina, Baš me zanima dali bi ti bio sretan živiti u blizini di se svakodnevno voze kolone govana (jer sa time se ZAOBILAZI direktiva o gospodarenju otpadom odnosno đubretom iz razloga što se koristi u svrhe proizvodnje bio-plina) pa kada svaki dan 365 dana u godini netko vozi đubre na područje postojenja baš me zanima koliko bi trajala "idila" oko istoga...... e da i dobro sam informiran vezano za to i baš zato sam se i složio sa gornjim postom o xyxy-a.........

A da ostali poput "dotičnih" koji prozivaju mene i takve kao ja da je zbog nas selo u zaostatku malo zasuču rukave i počmu konkretno raditi na svojem boljitku pa onda i na ostalim (a ne gledati koje je koja stranka i sa kime se druži) možda bi bilo pomaka,pa da plaćaju "LEGALNO" POREZE u Hrvatskoj a ne da idu u bosnu kupovati a od Iste nam "lijepe naše" traži socijalne pomoći i poticaje možda bi ova država zajedno sa selom i krenila napred, a dotle ......... primite se posla a ne gledati kako i tko šta radi da bi ga mogli okrivljavati za nesposobnosti vlastitog razlučivanja situacije
FALKON 2

PostPostao/la mracni » Ned stu 21, 2010 11:46 am

FALKON 2 napisao:možda bi bilo pomaka,pa da plaćaju "LEGALNO" POREZE u Hrvatskoj a ne da idu u bosnu kupovati a od Iste nam "lijepe naše" traži socijalne pomoći i poticaje možda bi ova država zajedno sa selom i krenila napred, a dotle ......... primite se posla a ne gledati kako i tko šta radi da bi ga mogli okrivljavati za nesposobnosti vlastitog razlučivanja situacije

Bravo mladi gospodine otkrio si toplu vodu, sad mi je žao što sam te isprovocirao, a kad malo bolje pogledam unazad 20 godina ljudi su išli u mađarsku u kupovinu a sad idu u bosnu, pa i ti ideš kupiti nešto tamo gdje je jeftinije.
Slažem se sa tobom da treba zasukati rukave i raditi samo gdje i za koga,kad ovdje u našoj prekrasnoj slavoniji sve propada.
mracni

PostPostao/la FALKON 2 » Ned stu 21, 2010 2:44 pm

mracni napisao:
FALKON 2 napisao:možda bi bilo pomaka,pa da plaćaju "LEGALNO" POREZE u Hrvatskoj a ne da idu u bosnu kupovati a od Iste nam "lijepe naše" traži socijalne pomoći i poticaje možda bi ova država zajedno sa selom i krenila napred, a dotle ......... primite se posla a ne gledati kako i tko šta radi da bi ga mogli okrivljavati za nesposobnosti vlastitog razlučivanja situacije

Bravo mladi gospodine otkrio si toplu vodu, sad mi je žao što sam te isprovocirao, a kad malo bolje pogledam unazad 20 godina ljudi su išli u mađarsku u kupovinu a sad idu u bosnu, pa i ti ideš kupiti nešto tamo gdje je jeftinije.
Slažem se sa tobom da treba zasukati rukave i raditi samo gdje i za koga,kad ovdje u našoj prekrasnoj slavoniji sve propada.

Nažalost ja neidem u bosnu kupovati ama baš ništa i onaj tko zna tko sam to može potvrditi, jednostavno kupujem u hrvatskoj sve što mi treba , i da u pravu si u svezi kupovine u mađarskoj i čak su i moji dosta često odlazili u mađarsu, ali unazad deset godina odnosno dvanaest od kada sam u sustavu PDV.a nisma ništa kupovao u bosnoj čak sam tri puta prešao granicu i to zbog odlaska u goste i jedne svatove u koje sam nosio poklon kupljen u krvatskoj........... ako već tražim povlastice i poticaje onda barem i platim kaki taki porez kod nas
FALKON 2

PostPostao/la mracni » Ned stu 21, 2010 4:31 pm

FALKON 2 napisao:i da u pravu si u svezi kupovine u mađarskoj i čak su i moji dosta često odlazili u mađarsu, ali unazad deset godina odnosno dvanaest od kada sam u sustavu PDV.a nisma ništa kupovao u bosnoj čak sam tri puta prešao granicu i to zbog odlaska u goste

Iz ovoga što pišeš vidljivo je da si mlad i poduzetan čovjek što je rijetkost u našoj zemlji pa i u našoj slavoniji.
Mislim da ne znam tko si ali to nije ni bitno, uključenjem u raspravu vidljivo je da pratiš događaje u svom selu pa i šire, bilo bi dobro da se uključiš u politiku sela jer mislim da možeš puno toga pametnog ponuditi i naučiti ove nesposobnjakoviće kako se radi.
Nadam se da nisi zaveden glupostima pa da si već u nekom taboru "Plavih" ili "Crvenih" izaberi nešto pošteno i imaš moju podršku.
Ja sam već ostario i nisam u svom rodnom selu ali me boli duša da jedino u B.Gredi nema sloge,razuma i borbe za boljitak sela.
Svi do sada načelnici i vijećnici borbu vode za svoj džep i džep svojih pristaša.
mracni

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Politika