Načelnik i zamjenik u sukobu interesa "RASPAD KOALICIJE"

Stranke, općinska vlast, izbori...

PostPostao/la mracni » Sub pro 25, 2010 9:24 am

Sretan i blagoslovljen "Božić", uspješnu i punu zdravlja novu 2011. godinu, Želim svima mojim babogrecima i svim ljudima dobre volje !!!!

Zna li netko jel izglasan proračun općine Babina Greda za 2011. godinu ??
mracni

PostPostao/la xyxy » Sub pro 25, 2010 10:09 am

Čestit Božić i Sretna Nova Godina svima!

Neprovjerene informacije kažu da je jedna osoba imala ozbiljne primjedbe (blago rečeno) i proračun mora na doradu. Kažu da je to razlog i kašnjenja isplata za štetu od poplava, administracija kao nije imala vremena sve to odraditi do Božića.
xyxy

PostPostao/la FALKON 2 » Sub pro 25, 2010 7:56 pm

Načuo sam i sma neke priče ali živi bili pa vidjeli,

Čestit i blagoslovljen božić svim članovima foruma i njihovim obiteljima te svima ljudima dobre volje. :D
FALKON 2

PostPostao/la mato čivić » Sub pro 25, 2010 8:27 pm

FALKON 2 napisao:Načuo sam i sma neke priče ali živi bili pa vidjeli,

Čestit i blagoslovljen božić svim članovima foruma i njihovim obiteljima te svima ljudima dobre volje. :D

Na božju adresu stiže zelja čuvajm mi Bože iskrenog prijatelja, naka ga nikada ne savlada tuga, čuvaj mi bože velikog druga. Čestit, radostan i miran i blagoslovljen Božić i sretna i birićetna Nova 2011. svim babogredcima, a pogotovo vama forumašima.

Kruže priče i ljudi pričaju, a ja se držim one kada me pitaju kako sam da uvijek odgovorim dobro sam. Zašto? Pa, da oni koji su mi iskreni prijatelji budu sretni jer sam dobro, a oni koji to baš i nisu da se sekiraju jer želi suprotno. Tako i na ovo odgovaram Sve će biti dobro.
mato čivić

PostPostao/la FALKON 2 » Pon pro 27, 2010 5:03 pm

Heh sad neznam zašto gospon Čivić mene citira jer inače kolikogod ova vlast samo laprda da radi nešta (osim radova u centru) ipak najzadnja i najlošija opcija je OPET PRIJEVREMENI IZBORI jer kud već nema novca i kud se pokušalo smuljati nešta vezano za odštetu za ratarske kulture ipak izbori nose previše novca (iako bi ja onda svoje janjiće i pivo dobio malo ranije :D )
FALKON 2

PostPostao/la mracni » Pet pro 31, 2010 10:59 am

FALKON 2 napisao:Heh sad neznam zašto gospon Čivić mene citira jer inače kolikogod ova vlast samo laprda da radi nešta (osim radova u centru) ipak najzadnja i najlošija opcija je OPET PRIJEVREMENI IZBORI jer kud već nema novca i kud se pokušalo smuljati nešta vezano za odštetu za ratarske kulture ipak izbori nose previše novca (iako bi ja onda svoje janjiće i pivo dobio malo ranije :D )

G. "falkon 2" mislim da neće doći do prijevremenih izbora, evo jutros sam bio na kavi u "Divanu" pa ljudi pričaju da je sinoć bilo vijeće općine.
Pazi sad što je novoga; "Koalicija HDZ i SDP u Babinoj Gredi" !!
Naime kako se priča da je sinoć na općinskom vijeću donešena odluka koja će vjerovatno ući u "Ginisovu knjigu gluposti"; Odluka o davanju Koncesije za prijevoz pokojnika odglasano je da koncesiju dobiva "Marija", mada po natječaju za dodjelu koncesije najpovoljnija je "Palma" ( do sada su obavljali te poslove ).
Najveći apsurd u svemu je da su za takvu odluku glasali; 5 HDZ-ovaca i 3 SDP-ovca, iz čega se može predvidjeti dobra suradnja istih, u dodjeljivanju poslova stranačkim vojnicima i poslušnicima, pa makar da se pravi povreda zakona i ignoriranje prijedloga;
Komisije za otvaranje ponuda iz Javnog natječaja, koja je predložila sukladno zakonu i natječaju najpovoljnijeg ponuđača.
Isti taj prijedlog potvrdilo je i povjerenstvo za zaštitu potrošača.
Našim općinarima izgleda nikad kraja sa glupostima, jer nemožemo zaboraviti kako je dodijeljena koncesija "Strunje Trade" (26 kn. mjesečno odvoz smeća), a istovremeno je najpovoljnija ponuda bila od "Marijančeva" (18 kn. mjesečno odvoz smeća).

Dali je to uzajamno pomaganje HDZ-a i SDP-a prosudite sami , a ja ostajem pri svome svi su oni isti bili "plavi" ili "crveni"!!

Dragi moji babogredci Želim vam puno zdravlja,sreće i uspjeha u novoj 2011 godini !!!
mracni

PostPostao/la FALKON 2 » Pet pro 31, 2010 11:19 am

A znači jel proračun usvojen ili ne, jer je i kod njega bilo problema jer je koalicijski partner HSS bio suzdržan vezano za izglasavanje?
FALKON 2

PostPostao/la mracni » Pet pro 31, 2010 11:34 am

FALKON 2 napisao:A znači jel proračun usvojen ili ne, jer je i kod njega bilo problema jer je koalicijski partner HSS bio suzdržan vezano za izglasavanje?

Neznam za proračun pričano je u birtiji samo o ovome što sam pisao .
mracni

PostPostao/la mato čivić » Pet pro 31, 2010 4:00 pm

mracni napisao:G. "falkon 2" mislim da neće doći do prijevremenih izbora, evo jutros sam bio na kavi u "Divanu" pa ljudi pričaju da je sinoć bilo vijeće općine.
Pazi sad što je novoga; "Koalicija HDZ i SDP u Babinoj Gredi" !!
Naime kako se priča da je sinoć na općinskom vijeću donešena odluka koja će vjerovatno ući u "Ginisovu knjigu gluposti"; Odluka o davanju Koncesije za prijevoz pokojnika odglasano je da koncesiju dobiva "Marija", mada po natječaju za dodjelu koncesije najpovoljnija je "Palma" ( do sada su obavljali te poslove ).
Najveći apsurd u svemu je da su za takvu odluku glasali; 5 HDZ-ovaca i 3 SDP-ovca, iz čega se može predvidjeti dobra suradnja istih, u dodjeljivanju poslova stranačkim vojnicima i poslušnicima, pa makar da se pravi povreda zakona i ignoriranje prijedloga;
Komisije za otvaranje ponuda iz Javnog natječaja, koja je predložila sukladno zakonu i natječaju najpovoljnijeg ponuđača.
Isti taj prijedlog potvrdilo je i povjerenstvo za zaštitu potrošača.
Našim općinarima izgleda nikad kraja sa glupostima, jer nemožemo zaboraviti kako je dodijeljena koncesija "Strunje Trade" (26 kn. mjesečno odvoz smeća), a istovremeno je najpovoljnija ponuda bila od "Marijančeva" (18 kn. mjesečno odvoz smeća).

Dali je to uzajamno pomaganje HDZ-a i SDP-a prosudite sami , a ja ostajem pri svome svi su oni isti bili "plavi" ili "crveni"!!

Dragi moji babogredci Želim vam puno zdravlja,sreće i uspjeha u novoj 2011 godini !!!

Proračun je usvojen sa 8 glasova ZA i 5 protiv, a vi zaključite koje kako glasao jer svi vole zagonetke. Vijeće kao i svaki vijećnik ima pravo svojega mišljenja i da glasa po svojoj savjesti. Tako i za koncesiju, a načelnik je taj koji provodi one odluke vijeća koje su u skladu sa zakonom. U slučaju da nije siguran uvijek može zatražiti službeno mišljenje od nadležnih tijela vezano za zakonitost neke odluke koja se na prvi pogled može činiti nezakonita. Ove neznači da je SDP u koaliciji sa HDZ jer ovo su pitanja vezana za sve, a ne samo za pojedine stranke.
mato čivić

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Politika