Mladež Babine Grede

Mladež Babine Grede

PostPostao/la Mato petričević » Uto tra 24, 2007 10:21 pm

i tebi prle i tebi tojotić mlađi ODGOVOR!!!!!!!!!!!!!

mladi su uvik bili mladi i puni ideja. da njeko ima volje i hrabrosti pa vremena on bi to sam sa grupom istomišljenika i napravio,,,,

ali vod nema budućnosti , motiva za ostankom,, a niti hrabrosti.

ako njeko ne vjeruje nek provjeri, u matičnom uredu ili na policiji koliko ih ima da ne čuvaju krave ili svinje a žive i rade vod u naše selo.

problem nam je u školi i međugeneracijskom jazu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pozdrav mladim hrabrim i pametnim!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mato petričević

Mladež Babine Grede

PostPostao/la xyxy » Uto tra 24, 2007 10:37 pm

ali vod nema budućnosti , motiva za ostankom,, a niti hrabrosti

e bogati, baš si ohrabrio mlade - babogredska klasika
xyxy

Mladež Babine Grede

PostPostao/la xyxy » Pet tra 27, 2007 8:23 pm

@prle

drago mi čut da si uspješni student, naše selo vapi za sposobnim školovanim ljudima

tko zna kud će te životni putevi odvesti, zato zvoj možebitni angažman oko ove inicijative je još vrijedniji, moja mala podrška

ja sam malko stariji, sjećam se i nekih drugih vremena kad nije bio ovoliki stampedo na birtije - prvo se na korzu (na mostu, oko kina i spomenika,kraj cintora) šetuckalo, stojalo, ogovaralo... i onda se išlo u birtije, socijalizacija je bila puno izraženija

doduše, i birtije imaju svoju socijalnu vrijednost, ali kad se prićera onda to skrene u negatvnost, otuda alkolomanija, droga, priličan nemoral (jel' zvučim staromodno)

poanta sveg ovog je da se pronađe nekakva zanimacija izvan četiri zida (kućna i birtijska), pustite vi politiku i lažne veličine, organizirajte nešto, iskoristite svoju energiju i mladost, nemate što izgubiti

':!:'
xyxy

Mladež Babine Grede

PostPostao/la gaetan » Pon tra 30, 2007 8:43 pm

Drago mi je vidjeti interes za ovakvu temu... Ja sam iz Donjih Andrijevaca. Mi imamo Klub mladih, osnovan prije par godina. Uglavnom, radimo po tom sistemu koji je ovdje opisan u prvom postu. Preporučujem ti da pogledaš stranicu www.kmda.hr - to je stranica našeg Kluba mladih. Mislim da možeš naći dobrih ideja, a i kontaktirati neke ljude koji su aktivni u Klubu. Ja sam na studiju u Zagrebu pa ne sudjelujem aktivno u radu Kluba, ali uvijek rado posjetim njihove koncerte, zabave i ostalo. Mogu reći da je Klub malo oživio selo. Često rade koncerte, a i dobro surađuju s drugim kulturnim udrugama u selu. Naravno, ne petljaju se u politiku! Ali, o samom Klubu možeš saznati nešto više na stranici. U svakom slučaju, samo naprijed! Pozdrav! :D
gaetan

Mladež Babine Grede

PostPostao/la očajna_kućanica » Ned svi 13, 2007 12:18 pm

Jel se tko kad zapitao koliko imamo mladih u selu koji studiraju?

Ovako veliko selo,a broj studenata nije veći od 20,dok okolna sela koja su manja od Grede imaju najmanje 40. Sigurno da im i lokalne vlasti omogućuju simbolične stipendije,a što se ne može reći za našu vlast.

Sve kreće od kućnog odgoja,a budući da se 95% babogredaca bavi poljoprivredom, svoje potomke odvraćaju od školovanja-niti cijene obrazovane ljude niti obrazovne procese, pa tako ne možemo očekivati puno od mladih na kojima svijet ostaje... čini mi se da ne bi ni učili i tako radili na sebi i unaprijedili si živote,a ni radili obične poslove(primjer sezonskih poslova od kojih zaziru).

Ili u selu imamo sposobnih mladih ljudi,samo nisu došli do izražaja?
očajna_kućanica

Sljedeće

Vrati se na: Ostalo