Konji bijelci :)

PostPostao/la gaetan » Ned lip 10, 2007 7:47 pm

Primijetih da nitko ne spominje ovu manifestaciju koja se, igrom slučaja, održavala jučer i danas... Pa, sad, pišite nešto o samoj manifestaciji ili o razlozima zašto nitko ništa nije pisao već onjoj... :shock:
gaetan

PostPostao/la gaetan » Pon lip 11, 2007 8:03 am

takvu reakciju sam čula od nekoliko ljudi... nisam bila pa ne mogu reći vlastito mišljenje, zato me zanima vaše... zašto? :?:
gaetan

PostPostao/la lutka » Pon lip 11, 2007 9:15 pm

..ej..šta ja to čitam..šta je bilo s onim konjem u gredi?
lutka

PostPostao/la xyxy » Pon lip 11, 2007 9:41 pm

Konj posjetitelja ugrizao za vrat!

BABINA GREDA - Ovogodišnji “Konji bijelci”, što su se proteklog vikenda održali u Babinoj Gredi, ljubitelju konja Martinu Matasoviću iz Bošnjaka ostat će u vrlo ružnom sjećanju. Ni u najcrnjim mislima nije mogao pretpostaviti da će bezazleni prolazak pokraj konja, u subotu kasno poslijepodne, na babogredskom hipodromu, završiti kobno. Konj koji je bio upregnut u kola i čekao svoga vlasnika koji se zabavljao u obližnjem šatoru u jednom se trenutku trgnuo i ničim izazvan krenuo prema nesretnom Martinu ugrizavši ga za vrat! Unesrećenog Bošnjačanina, oblivenog krvlju koja mu je šikljala iz vrata, prolaznici su odmah utovarili u automobil i odvezi u Hitnu službu županjskog Doma zdravlja, a potom je prevezen i u Opću bolnicu Vinkovci, gdje mu je obrađena rana. Vlasnik Favorija, nasilnog konja koji je teško ozlijedio Martina, Adam Miličić, iz Županje, zgrožen je postupkom svog ljubimca, starog pet godina.

- Sjedio sam pod "meanom" kada se to dogodilo. Još uvijek ne mogu vjerovati i nemam pojma što se konju dogodilo da je tako reagirao. Srećom da Martina nije ugrizao za lijevu stranu vrata, strah me i pomisliti na tragediju koja bi se dogodila - rekao nam je zabrinuti Adam, napomenuvši da je o svemu načinjen zapisnik. Njegovi prijatelji u nevjerici su se prisjećali nemilog događaja, posebice stoga što, kako kažu, Favorija već godinama znaju i nikada ne bi pomislili da je kadar učiniti takvo što. Jučer smo se telefonom čuli i s nesretnim Martinom koji je bio vrlo smiren i čak spreman i na šalu.

- Znate kako se kaže, gdje ima marve, ima i štete. Dobro je, u Vinkovcima su mi napravili mali face-lifting na vratu, zašili bradu koju mi je konj svojom glavom razderao i, evo, čitav sam! A što ću, konju je valjda dodijalo čekati gazdu veseljaka - rekao je Martin. Stradavanje nesretnog posjetitelja “Konja bijelaca” Babogredci su i jučer prepričavali, jer takvo što još se nikada nije dogodilo. Organizatori su stoga jučer konstantno upozoravali posjetitelje manifestacije na maksimalan oprez kako bi se izbjeglo eventualno stradavanje ljudi.

Glas Slavonije

--------------

Friške fotografije na http://konji-bijelci.hr/foto.html , a više detalja nešto kasnije na istim stranicama
xyxy

PostPostao/la babogretka » Uto lip 12, 2007 6:59 pm

a sta se tu ima spomenuti pa svake godine je sve gore i gore.Ja sam ove godine stvarno ostala razocarana!!!

jesi li se :?: :?: mislim ono, meni je bilo OK, samo što sam se skuhala u nošnji, a ti ako smijem predpostaviti nisi oko 7 god bila u selu ni na konjim bjelcima, drugi put će biti bolje :!: :!: :!: zar ne komšinice :?: :?: :?:
babogretka

PostPostao/la gaetan » Uto lip 12, 2007 8:22 pm

svi govore da je sve gore i gore.. pa, de, recite mi šta to konkretno? ko zna, možda se štagod i popravi do godine...
gaetan

PostPostao/la Mato petričević » Čet lip 14, 2007 10:52 pm

:lol: Babogretski jal je u igri.

Bez obzira tko je pozvao goste, red je , ako su to osobe iz javnog života da ih se pozdravi, samim tim dižemo sebi rep! ... ali ne, pozdravit će mo samo ne koji nam se sviđaju,

zato će na godinu biti kao i što je bilo prošle ukupno tri gosta,

bez inovacija, nema zanimljivosti,

Žalosno... svi koji su sudjelovali u pokretanju takove manifestacije nisu dobrodošli :?: Z A Š T O''''??? koji su dali svoj obol svemu?

imamo nešto što drugi nemaju a to je

T R A D I C I J A.

ipak su ovo bili dvadesetisedmi konji bijelci.

Tko to još ima??
Mato petričević

PostPostao/la gaetan » Pon lip 18, 2007 1:52 pm

Mato petričević napisao::lol: Babogretski jal je u igri.

[/b]

imamo nešto što drugi nemaju a to je
T R A D I C I J A.

ipak su ovo bili dvadesetisedmi konji bijelci.

Tko to još ima??

e, to je stvar koja meni, a i mnogim drugim ljudima, nikad neće biti jasna! mislim opet da tu ima svega, od spomenutog jala, do gizde i ponosa (ponekad i nepotrebnog) koji znaju ograničiti ljudske kapacitete i poglede na svijet. kako i vrijedi li uopće boriti se protiv toga?! ta, tko to još ima?! :?
gaetan

PostPostao/la Mato petričević » Pon lip 18, 2007 4:23 pm

A zašto bi nekom smetalo ono što smo mi imali i imamo?

Dok su se drugi povodili za vremenom i trenutkom mi smo se držali svoga, koliko god to bilo tada nepopularno, e sad kad imamo nešto i to drugi kopiraju, jer je trendi, onda smo sve samo ne ono što jesmo,

e pa druže moj, de ti malo razmisli...
Mato petričević

Sljedeće

Vrati se na: Ostalo