Općinsko vijeće leglo korupcije

Stranke, općinska vlast, izbori...

PostPostao/la hopret » Ned sij 02, 2011 4:43 pm

Dragi čitatelji, primjer korupcije je naše općinsko vijeće, koje je na svojoj sjednici donijelo odluku o davanju koncesije za pogrebne usluge Mariji frizerki unatoč tome što u natječaju nije ispunjavala sve uvjete, a na što je upozorilo udruga za zaštitu potrošača, mislim da će državne institucije imati posla u Babinoj Gredi.
hopret

PostPostao/la FALKON 2 » Ned sij 02, 2011 5:02 pm

Pa koliko je poznato da se niti jedna koncesija ne dojeljuje onome tko ispunjava uvjete , dokaz je i sama koncesija za čišćenje snijega.
FALKON 2

PostPostao/la mracni » Pon sij 03, 2011 10:14 am

Prorok napisao:Mislim da ovaj čin izglasavanja na sjednici nije ne legitiman, ali u tom slučaju vjerojatno sljedi da načelnik mora ispitati pravovaljanost takve odluke i u slučaju kršenje poništava natječaj i raspisuje se novi. U protivnom vjerojatno onaj koji je po komisiji bio povoljni ima pravo da se žali i stvar se opet vraća na početak. Novi natječaj. Nije ljudi sve korupcija vijeće se očito vodilo lokal patriotizmom samo se pitam zašto u tom slučaju nema i koncenzusa za dvoranu, poduzetničku zonu i da nastupamo kao Općina Babina Greda kda su ta pirtanja u prvom planu a ne kao neprijatelji.

Ja ipak smatram da "Lokal- patriotizam" sa ovim nema baš ništa, ovo bi više ličilo na "Idiotizam" ili je ipak u pitanju neznanje (nedostatak školovanja).
Birtijska priča kaže; Marko se malo podjebavao sa SDP-ovcima, predloživši "Mariju", a pojedini SDP-ovci odma Zagrizli, smatrajući kad su ovi za nju, zašto nebi bili i mi, pa ona je naš stari vojnik.
Hvala Vam (SDP-HDZ) što ste dali živosti u našem selu, birtije sve pričaju o vašim ludostima, pa čak je živnilo i kod trafike malog Mije (nema veze što je zima ali se stoji i priča).

Dobro se i živi kad pogledamo, tko se sve bavi politikom, kakve se inače odluke donose.
Ovo kod nas se nebi ni saznalo, vjerovatno su se HDZ-ovci išli hvaliti kako su naguzili Koalicijsku vlast u selu.
mracni

PostPostao/la mracni » Pon sij 03, 2011 9:11 pm

Prorok napisao:Načelnik u ovom slučaju može pokrenuti i legitimnost rada općinskog vijeća ako kontinuirano donosi ovakve odluke.

Koliko sam ja čuo, a mislim da je to i istina našem načelniku i štima ovakav razvoj događaja, jer samim time opravdava svoj i zamjenikov nerad pod izgovorom ( Vijeće donosi odluke ja ih samo provodim), a uz to moram voditi i računa jesu li one po zakonu ili ne.

Čudne se stvari događaju, a na kraju svi sebe peru da nemaju ništa sa time.

Može li netko napisati koji su to vijećnici glasali za "Palmu" a koji za "Mariju" ?
mracni

PostPostao/la mracni » Sri sij 05, 2011 4:19 pm

prorok napisao:Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja: onaj koji žuri
govori prije nego što nešto sazna, odgovara prije negoli nešto
shvati, odluči prije negoli nešto provjeri, kudi prije nego se u nešto
uvjeri.

Naravno i narodna kaže tko je žurio taj je vrat slomio!
mracni

Vrati se na: Politika